זהרה. כל היופי במקום אחד

ניסית כבר למרוח משחות וקרמים במשך חודשים ארוכים או נטלת כדורים שעלולים היו לפגוע בכבד אך שום דבר לא הצליח להשכיח את הפטרייה הארורה ברגל? אל ייאוש!

פטרת ציפורניים היא אחת ממחלות העור הזיהומיות השכיחות ביותר, הגורמת לפגמים אסתטיים בגוף, בנוסף פוגעת בציפורני הידיים והרגליים של למעלה מ-40% מהאוכלוסייה בישראל ומכל עונות השנה שכיחה יותר דווקא בעונות החמות, בשל הלחות. חשיבות הטיפול בפטרת לא נובעת אך ורק משיקולים אסתטיים בלבד, אלא יותר מכל היא מסוכנת ומידבקת: הפטריות נודדות אל הציפורניים הסמוכות, בין האצבעות ואל כף הרגל ועלולות לגרום לכאבי תופת.

כיום, עם גילוי הטיפולים החדשניים מצאה רשת 'זוהרה' המתמחה ביופי ואסתטיקה, דרך מחקר מקיף שבוצע במעבדות על ידי בכירי רופאי העור באירופה, את האפשרויות היעילות ביותר לטיפול במחלה (פטרת ציפורניים), באמצעות מכשירי לייזר. קיימים שני סוגי מכשירים המותאמים לכל מטופל אישית: מכשיר לייזר FORMAT TK העובד בטכנולוגיית קרן אור המוקרנת לעומק הפטרייה מתחת לציפורן. הטיפולים מתבצעים אחת לשבוע במשך 8 שבועות, כאשר כל טיפול אורך 5 דקות. בנוסף, יש צורך להשתמש במוצרים נלווים בבית במהלך הטיפול. מכשיר הלייזר השני הקיים ברשת לטיפול מיידי וחיסול הפטרת במהירות הינו מכשיר לייזר FOTONA ND :YAG הליך הטיפול במכשיר אינו פולשני ומתבצע בפרק זמן קצר (3-5 טיפולים, כל טיפול אורך 5 דק'), ללא תופעות לוואי. הטיפול מתבצע ע''י קרן לייזר באורך גל של 1064 ננומטר החודרת דרך הציפורן עד לשורש הפטרייה ובכך מצליח להשמידה. כדי שהטיפול יהא יעיל ברמה גבוהה והפטרת לא תשוב יש להקפיד על היגיינה, למרוח טלק המייבש את הזיעה ולהימנע ממפגש עם לחויות.

כדאי לדעת על פטרת ציפורניים

רצוי לדעת כי פטרת ציפורניים מהווה קרוב ל-30% מסך כל מחלות הציפורניים. היא יכולה להתפתח כתוצאה ממחלות כלי דם, סוכרת, השמנת יתר, מחלות בהן מערכת החיסון מוחלשת ואפילו הצטברות לכלוך מתחת לבנייה. כאמור, חשיפת הציפורניים ללחות ושימוש במתקני רחצה ציבוריים בכפות רגליים חשופות תוביל גם כן להופעת הפטרייה. שכיחותה של המחלה עולה יחד עם גילו של האדם ואף עוברת במשפחה. גם בעלי חיים יכולים להדביק בפטרת את האדם. כיוון שהפטרת מדבקת מאוד, רבים מן הלוקים בה מתקשים להפטר ממנה גם לאחר הטיפולים המקובלים ולכן מומלץ להקפיד לנעול נעליים במקלחות ובריכות ציבוריות, להשתמש בגרביים סופגי לחות ובקיץ לנעול נעליים פתוחות. כמו כן, חשוב לשמור על יובש בכפות הרגליים ותנאי היגיינה ראויים.


* הטיפול ניתן בסניפים: קריית גת, קריית מלאכי.