זהרה. כל היופי במקום אחד

ניתן לתת מראה שזוף ויפה לעור בסביבה בטוחה וללא סכנה של קרינה לא רצוייה מן השמש

"הוכח מדעית ששיזוף באמצעות מיטות שיזוף בונה הגנה עבור העור, הגנה זו מושגת באופן הטוב ביותר באמצעות מיטות שיזוף המספקות כמות מדודה של קרני ה-UVB" - כך לדברי פרופסור פ.שרופל.ואכן, ההגנה הטבעית של העור מפני אור שמש - מומלץ בחורף ובעיקר לפני הקיץ להגיע לטיפולי שיזוף ברשת 'זוהרה'.

שיזוף הוא למעשה מנגנון ההגנה של העור מפני עודף קרינה. כאשר קרני השמש האולטרה סגולות פוגעות בעור, העור מייצר בתגובה כדורי מלנין, שהם הפיגמנט החום המהווה את השיזוף. עור כהה עמיד יותר בפני נזקי השמש, לעומת עור בהיר הסופג יותר מקרינתה. עם זאת, בפעם הבאה שבה ייחשף העור לקרינה אולטרה סגולה, ייפגע העור פחות.

לא כל סוגי העור מגיבים לקרינת השמש באותו אופן. אצל אנשים שעורם כהה מטבעו יהיה השיזוף בלתי מורגש. בעלי עור כהה פחות ישתזפו במהירות, ובעלי עור בהיר ישתזפו מעט ויינזקו הרבה. לבקנים (אלבינו), אנשים חסרי פיגמנט לחלוטין, לא ישתזפו לעולם.

תהליך השיזוף: קרני ה-UVB מעודדות את תאי האפידרמיס (מלנוציטים) ליצור יותר פיגמנטים מלנין לבנים. פיגמנטים אלו בדרכם לשכבת העור העליונה, משתזפים ע"י קרני ה-UVA והחמצן שנמצא בדם (פיגמנטציה לא ישירה). אם התרחשה כבר פיגמנטציה מוקדמת, העור ישתזף באופן מיידי ע"י קרני ה-UVA. בנוגע להגנה מפני השמש, לקרני ה-UVB יש תפקיד נוסף: הן גורמות להיווצרות עור עמיד, כלומר התעבות האפידרמיס. שיזוף באמצעות מיטת שיזוף גורם לאותם תהליכים המתרחשים באור שמש טבעי וכאמור, מהווה הכנה טובה לחופשה בקיץ החמים.

עם זאת, ישנם אמצעי הגנה עליהם יש להקפיד: חובה לשתות כוס מים לפני הטיפול וכוס נוספת לאחר הטיפול, יש להוריד את כל התכשיטים, מומלץ למרוח קרם הגנה על שומות גדולות ונמשים, חובה להרכיב משקפי מגן טרם הכניסה למכונה ולחתום על הצהרת בריאות.

* הטיפול ניתן בסניף: קריית גת.