זהרה. כל היופי במקום אחד

כמעט כל אישה התנסתה בשלב כזה או אחר של חייה בדיאטה. ישנן כאלו המעידות על עצמן שהתנסו כמעט בכל דיאטת אפשרית מדיאטת אטקינס עד לדיאטת כרוב הן עשו הכול. וכמובן אלו הטוענות שהן תמיד בדיאטה.

זו משימה לא פשוטה לרדת במשקל והרבה נשים מתמודדות עם משימה זו במשך כל חייהן. גם אלו המצליחות לרדת קילוגרמים רבים ממשקלן לא תמיד מצליחות להיפטר מהעור העודף שנשאר אחרי ירידה דראסטית במשקל, נוסיף לכך את העובדה שנשים לאחר לידה מתקשות מאד לחזור לגזרה הקודמת שלהן ומתייאשות מהמאבק היומיומי להשגת בטן שטוחה. יש פתרון נוסף שהופך פופולארי יותר ויותר בשנים האחרונות והוא מתיחת בטן והסרת העור העודף המצטבר באזור זה.

למי מיועד ניתוח מתיחת בטן?

אנשים שהשילו ממשקלם קילוגרמים רבים ובעיקר נשים המרגישות שעשו הכול על מנת להיפטר מהעור העודף סביב הבטן - שמרו על תזונה נכונה, עסקו בפעילות גופנית אך דבר לא עזר.

נשים לאחר לידה הסובלות מהעור העודף שנגרם עקב מתיחה רבה של הבטן בזמן ההיריון, בשביל נשים אלו, מתיחת בטן היא שלב הכרחי והפתרון היחידי להשגת בטן שטוחה.

לעומת זאת הניתוח אינו מתאים לאנשים שלהם עודפי עור קטנים וסימני מתיחה וכמו כן לנשים המעוניינות להיכנס להריון - כאמור בזמן ההיריון העור נמתח ושוב עלולים להיווצר עודפי עור, על כן אין טעם לבצע ניתוח מתיחת בטן לפני כניסה להיריון.

מהן השיטות השונות לניתוח מתיחת בטן?

השיטה הפופולארית ביותר היא מתיחה מלאה - בשיטה זו מוציאים את העור העודף ממספר רב של מיקומים בבטן, מהצדדים, מעצם האגן עד לעצם השנייה, מהטבור ועד איזור המפשעה. לאחר הסרת עודפי עור אלו מפרידים את העור בבטן העליונה עד הצלעות כמעט.

מחזקים את השרירים הרפויים בבטן ומותחים כלפי מטה את העור בבטן עליונה. שיטה זו מתאימה לאנשים בעלי עודפי עור רבים אך צריך לקחת בחשבון שנשארת צלקת לרוחב באזור הבטן התחתונה.

מתיחת בטן אורכית- מתאים לאלו שהעור העודף שלהם נמצא במרכז הבטן ומעל ומתחת לטבור. בניתוח זה חותכים מעצם הבריח ועד לאזור המפשעה, מסירים את עודפי השומן ומותחים את העור פנימה מהמותניים לטבור. בניתוח זה נשארת צלקת לאורך הבטן אך הוא ניתוח שהישגיו מוצלחים מאד.

מיני מתיחת בטן- מתאים לאנשים עם עודפי עור קטנים יחסית בבטן התחתונה, הצלקת במקרה זה היא קטנה וניתן לבצע אותו ללא אשפוז רק בהרדמה מקומית, אם אתם מתאימים לניתוח כזה, לכו על זה! כיוון שהוא נחשב לניתוח פשוט יחסית וקל בהרבה מניתוח מתיחת בטן מלאה.