זהרה. כל היופי במקום אחד

קוֹלָגֵן (Collagen) הוא החלבון השכיח ביותר בגופם של בעלי חיים רבים, ובהם האדם.

הוא מהווה בין 25% ל־35% מכלל החלבונים בגוף. הסליל המשולש של הקולגן זהו חלבון מבני המהווה את המרכיב העיקרי של הסיבים הלבנים ברקמות החיבור - גידים, רצועות, עור, עצמות וסחוס. הקולגן אינו גמיש, אולם בעל חוזק מתיחה רב, וזו הסיבה שהוא משולב בדרך כלל עם חלבון סיבי נוסף - אלסטין - המעניק גמישות. אחוז הקולגן מול האלסטין ברקמות שונות משתנה על פי תפקוד הרקמה. רקמות שנועדו לתת חוזק מכני, כמו גידים, יכילו כמות רבה של קולגן ומעט אלסטין, ואילו רקמות שחייבות לשמור על גמישות מקסימלית, כמו עורקים ובמיוחד אבי העורקים, וכן ריאות ועור, יכילו כמות גדולה של סיבים אלסטיים. הקולגן מורכב בעיקר משתי חומצות אמיניות - פרולין וגליצין. שלוש שרשרות ארוכות של פרולין יוצרות שלוש שרשרות הליקאליות, כשבסופן יוצר הגליצין את הקצה האפולרי שלהן, המייצב את המבנה. (ויקיפדיה).

התפיסה הטיפולית נסמכת על יכולת הגוף להגיב להשפעות חיצוניות בכלל ובמקרה זה לייצר קולגן חדש ובכך למלא את הקמטים גם ללא קילוף ופגיעה חיצונית בעור, זהו להיט גדול בארה"ב. עם זאת, רצועת קולגן הן מבנה התמיכה לעור שלנו. הזדקנות, נזקי UV, עישון ודיאטה- כולם תורמים להרפיה של הרצועות האלה, בדומה לגומי ישן, דבר שמביא לצניחת העור, לקווים דקים ולקמטים. מכשיר הלייזר FOTONA ND:YAG הוכח כאפקטיבי ביותר בטיפול בבעיה זו ובריכוך של צלקות ופגמים בעור הפנים כתוצאה מאקנה ומעייפות העור. על ידי שימוש בסורק מטפלים בכל הפנים עד לקבלת תוצאה טובה ביותר.

מפגש בין קרן הלייזר לבין הקולגן יוצרת חום, יחד עם יצירת כיווץ והידוק של רצועות הקולגן לאורך 6-8 השבועות הבאים. פיברובלסטים (תאים) משקיעים קולגן חדש על פני הרצועות האלה עבור פיטום העור. זהו טיפול שדורש כמה טיפולים ולוח זמנים סדיר של טיפולי מעקב כדי לשמור על התוצאה, כאשר התוצאה עבור כל מטופל תהיה שונה. עבור מטופלים שיש להם קמטים עמוקים מאוד ורוצים לעבור מתיחת פנים זהו טיפול נפלא על מנת לשמר, לקדם ולהרחיב את התוצאה הכירורגית שלהם.

* הטיפול ניתן בסניף: אשדוד.