זהרה. כל היופי במקום אחד

טיפול קצר וממוקד לפתרון בלייזר לבעיית הנימים

כ - 30% מהאוכלוסייה בישראל סובלים מפגם כלשהו במערכת הוורידית, כאשר נשים סובלות יותר. 15% סובלים מדליות (וורידים בולטים) ברמה שיכולה להפריע לתפקוד, לגרום לכאב, נפיחות וקשיים בעמידה במשך זמן ממושך. הסיבה המדויקת לא ברורה לגמרי אך קיימים מספר גורמים המעודדים פגמים בוורידים, כגון: שסתומי וורידים חלשים, שומן עודף, שינויים הורמונאליים במהלך החיים (בעיקר בזמן הריון), עמידה ממושכת ועוד. הדרכים המקובלות להעלמת ומניעת היווצרות נימי עכביש הן הגנה על הפנים מחשיפה לשמש, פעילות ריצה והליכה המגבירות מתח שרירים ברגליים ובכך מעודדות פעילות תקינה של הוורידים, שמירה על משקל גוף סביר, הרמת הרגליים בזמן מנוחה (רצוי שלא לשלב את הרגליים בזמן ישיבה).
כמו כן, מומלץ להימנע מעמידה ממושכת ולהגביל שימוש במלח.

הטיפול להעלמת נימים מתבצע ע"י לייזר FOTONA ND:YAG באורך גל של 1064 ננומטר ומתאים לגברים ונשים כאחד. זהו טיפול קצר וממוקד, שאינו פולשני (ללא הזרקות, ללא החדרת חומרים לגוף) ואחריו חוזרים מידית לשגרה היומיומית.

העלמת נימים - התהליך

תהליך הפעולה מתבצע מפגישת קרן הלייזר עם ההמוגלובין שבכלי הדם (הנים) היוצרת תגובה שבעקבותיה דופן כלי הדם נהרס. תכולת הנים נשפכת והגוף מפנה את הרקמה כפי שהוא היה מפנה את הרקמה (הדם) במקרה של חבלה. כ-50% מהנימים ייעלמו מידית במהלך הטיפול. כ-30% נוספים ייעלמו תוך מס' שבועות. לאחר כ-6 שבועות ניתן לבחון את תוצאות הטיפול הראשון ולקבוע טיפול נוסף לפי הצורך.

הטיפול יעיל ביותר ובעל אחוזי הצלחה גבוהים מאוד לנימים בקוטר של 4 מ"מ. הרוב המכריע של המטופלים מגיעים ל-80%-90% בטיפול אחד או שניים. עם זאת, לגוף של כל אדם יש לוח זמנים משלו למהירות שבה רקמת כלי הדם תיספג ותביא להעלמת הנימים. ישנם אנשים שמייצרים וורידים והם ייצרו יותר וורידים, לכן ההמלצה היא לבצע פעם בשנה את הטיפול כדי לטפל נכון בכל ווריד חדש שהתפתח.

ניתן להעלים נימים גם באזור הפנים - נזקי שמש לפנים מתרחשים לאורך תקופת החיים וממשיכים באופן יומיומי בזמן הנהיגה באוטו, יציאה לטיול עם הכלב או הליכה למכולת. זהו עור עדין ועם נזקים. לעיתים קרובות ישנם יותר מדיי וורידים בהם יש לטפל על העור הרגיש הזה בביקור אחד בלבד. ראשית מטפלים בכלי הדם הגלויים ביותר ולאחר 6 שבועות, אם צריך, מטפלים שוב לניקוי אבסולוטי. יצוין עוד כי הטיפול מיועד גם לכתמי לידה וכלי דם מורחבים.

* הטיפול ניתן בסניף: אשדוד.