זהרה. כל היופי במקום אחד

תחום הסרת השיער התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. לצד קליניקות ושיטות חדשות שקמו, גם תחום המכשור הרפואי להסרת שיער התפתח עד מאוד.

אם לפני למעלה מעשור טיפול הסרת שיער היה מבוצע באמצעות חוט, שעווה, אפילציה, סכין גילוח או מכונה , הרי שכיום מדובר בהליך פשוט, מותאם אישית לכל אדם וזול יחסית. מספר רב של מכשירים קיימים בענף הסרת שיער המתאימים באופן אישי לכל מטופל על פי סוג עורו, טיב השערה והאזור הרצוי בגוף. המובילים שבהם: לייט שייר, מבית קוהירנט, מכשיר הסרת שיער בלייזר שכבש את שוק הסרת השיער בתחילת שנות ה-2000 ועד היום נחשב לאב טיפוס של כל המכשירים. הוא בעל אורך גל של 810 ננומטר ומתאים לרוב גווני העור.

מכשיר נוסף הוא קנדלה-אלכסנדריט, מכשיר לייזר באורך גל קצר יותר מקודמו, של 755 ננומטר. הוא מהווה פתרון מושלם לשיער דק ועדין הנמצא באזור הפנים, גב, בטן וחזה וללא צורך בגילוח .

המכשיר האחרון הוא הסופרנו, shr, מבית אלמה לייזר, מתאים לכל סוגי העור ולשיער כהה, המכשיר עובד בטווח ארוך גל של 810 ננומטר ובעזרת תכונה בלעדית למכשיר זה ניתן לבצע טיפול עם מקסימום עוצמה ומינימום כאב. במקום לשגר פולס בודד ועוצמתי משגר המכשיר 10 פולסים בשניה וע"י כך מגיע לתוצאה הרצויה עם פחות כאב. בנוסף, מכשיר זה מתאים מאוד לתקופת הקיץ כיוון שניתן לטפל בעור שזוף (לאחר 5 ימים).

מכשיר הלייזר החדשני FOTONA - מדובר בטכנולוגית לייזר 1064 nm, המותאמת לכל מטופל, בעל גוון עור כהה או בהיר. ה'פוטונה' בעלת סורק אוטומטי עם יכולת שינוי קוטר קרן הלייזר, מהירות ודיוק מקסימלי ומאושרת על ידי ה-FDA, רשות המזון והתרופות האמריקאית, CE- הרשות האירופאית, משרד הבריאות הישראלי ורשויות רפואיות נוספות בעולם. במכשיר זה קרן הלייזר פועלת על זיהוי המלנין של שורש השיער ופוגעת בו עד לנטרול תפקידו. כבר לאחר מספר טיפולים ניתן להבחין בדילול בצמיחת השיער ובהפיכתו לדק ובהיר יותר.

באיזו טכנולוגיה ומתי רצוי להשתמש?

ארבעת הטכנולוגיות שצוינו דלעיל, נחשבות לפורצות דרך בענף הסרת השיער. מכשירים אלו הוכיחו לאורך זמן, כי הם מגיעים לתוצאות מקסימאליות בהסרת שיער. כפי שסבורים ברשת ZOHARA, יש לשלב את ארבעת הטכנולוגיות יחדיו, מכיוון שלכל אזור בגוף יש סוג שערה שונה: דקה/עבה וגוון עור כהה/בהיר וחייבים להתחשב בכל אחד מהנתונים הללו ולהתאים לכל אזור בגוף מכשיר מסוים.

איך מתבצעת הסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר מבוססת על אור באורך גל אחיד הנספג במלנין (גוון השיער) ומחמם אותה. החום מועבר דרך השערה לזקיק והורס אותו. הרס השערה מתבצע רק כשהשערה נמצאת בשלב האנגן בו שורש השערה מחובר במצב מלא לגוף. מכיוון שלא כל השערות נמצאות באותו שלב האנגן יש לחזור על הטיפול מס' פעמים. עם זאת, לא ניתן לדעת מראש באופן מדויק מהו מס' הטיפולים שיש לעבור, מפני שהתהליך אינדיבידואלי בעבור כל פרט ופרט. כפי שכבר הוזכר, יש להתחשב, בין היתר, בגוון העור, גוון השערה, עומק השורש, באזורים בגוף לרבות רגליים, ידיים, בית שחי ומפשעות. לרוב בקרב נשים דרושים בין 6-8 טיפולים ואילו בקרב הגברים באזורים כדוגמת חזה, בטן וחיבור הגבות דרושים 10 טיפולים.

למי מתאים הטיפול?

בשנים האחרונות לאחר שפותחו בקצב מהיר מגוון טכנולוגיות להסרת שיער ניתן לומר כי הטיפול מתאים לכל מי שחפץ להסיר שיער. הסרת השיער משפרת את מרקם העור, משפרת משמעותית את הביטחון העצמי לאנשים בעלי שיער במקום לא רצוי, כבר "לא צריך להחביא" ובהתייחס למחיר הפעולה זולה משמעותית מבעבר.

מה ההבדל בין לייזר לאינפרא/IPL?

אינפרא אדום הוא ביטוי שגוי, השם הנכון הוא IPL או קרן אור. מחקרים גילו שהסרת שיער בלייזר זו השיטה הטובה והיעילה ביותר להסרת שיער. לייזר הינה טכנולוגיה ממוקדת בעלת אורך גל אחיד, לעומת אנרגיית אור במכשירי אינפרא/IPL שהינה סלקטיבית אורך גל אינו רציף ומתפזר בדומה לפלאש של מצלמה .

אז למה דווקא אצלנו?

ב"זוהרה" אנו משלבים 4 מכשירים להשגת תוצאות אופטימליות, כך שבכל שלב יהיה לשיערך טיפול הולם. אצלנו קיימים המכשירים המתקדמים ביותר בארץ ובחו"ל מתוך אמונה שללקוחותינו מגיע את הטיפול הטוב ביותר במכשירים המשוכללים והטובים ביותר.

שילוב בין כל המכשירים הפועלים בעומקים שונים ושיטות שונות יביאו אתכם לתוצאות שלא תקבלו בשום מקום אחר. הטיפולים מבוצעים ע"י אחיות וטכנאיות מוסמכות ומנוסות ובפיקוח רפואי. כאמור, הסרת שיער בלייזר הפכה כיום לנחלת הכלל, כמעט כולם עושים לייזר משום שהשיער מיותר, מטרד ואם אפשר להיפטר ממנו אז למה לא?!?

* הטיפול ניתן בסניף: קריית מלאכי וקריית גת.