זהרה. כל היופי במקום אחד

עיון בערך אפילציה, הידוע גם בשמו השני 'אלקטרוליזיס' בוויקיפדיה מצביע על תהליך הלחמה של פריצות נימי דם (כאשר הנימים נפגשים עם המטריקס נוצרות שערות).

השיטה מוגדרת כקוסמטית כשביישומה מלחימים את נימי הדם ומנתקים אותם מהמטריקס, תהליך המוביל להסרת שיער לצמיתות מהגוף. כמו ברוב הטיפולים בתחום האסתטיקה, גם האפילציה פותחה מתוך צורך לפתרון בעיה רפואית; ב-1875, ד"ר מישל צ'ארלס, רופא עיניים, ביקש לפתור את בעיית צמיחת הריסים ההפוכה בקרב מטופליו אשר גרמה לדלקות עיניים, כאבים ובעיות אחרות.

ההליך הראשוני בוצע בעזרת סוללה ושני חוטי חשמל, אשר בעזרתם צרב ד"ר צ'ארלס את הריסים הפגומים ובכך תיקן את כיוון צמיחתם או לחילופין, הסיר אותן לצמיתות. הטיפול מתבצע על ידי החדרת מחט מיוחדת לאפילציה דקיקה לזקיק השערה, העברת זרם חשמלי אשר צורב את השורש ובכך מנתק ומונע צמיחת שיער חוזרת והוצאת השערה באמצעות פינצטה. הטיפול באפילציה במחט חשמלית נעשה במהלך סדרת מפגשים ונחשב לבעל שיעורי הצלחה גבוהים, לעתים הפעולה הזו עשויה לגרום לדימום קל בנקודות החדירה.


אפילציה היא למעשה השיטה הותיקה, היעילה, המהירה והזולה ביותר להסרת שיער. יש לה יתרונות ייחודיים שאינם קיימים בשיטות החדשות. נשים בהריון, אנשים עם קוצב לב וחולי סרטן, אשר עליהם נאסר לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר יכולים להיות מטופלים בשיטה זו. יתרון נוסף נוגע לאנשים בהירי עור: בעלי שיער בהיר בעל גוון בלונדיני, ג'ינג'י, לבן או עם שיער פלומתי שאינו מתאים להסרה בלייזר יכולים להיות מטופלים בשיטה זו.

עם זאת היא אינה מותרת למי שסובל מבעיות קשות בקרישת הדם, בסוכרת חמורה למשל, בשל הדימום הקל שנלווה להליך שעלול במקרים אלה שלא להחלים. כמו כן, אפילציה אינה מומלצת לאנשים שסובלים מזיהום, מפגיעה במערכת החיסון, ממחלות עור ומאקנה קשה.
הטיפול באפילציה מומלץ פחות באזורים שעירים במיוחד, או כאשר השערות עבות וכהות מאחר והעבודה בשיטה זו נעשית על כל שערה בנפרד ולא על שטח גדול כמו בלייזר ונדרש זמן רב על מנת לכסות שטח נרחב.

אפילציה - הטיפול

אפילציה ברשת ''זוהרה'' נעשה על ידי קוסמטיקאית מומחית בעלת ניסיון ומיומנות בטיפול. מרווחי הזמן בין טיפולי האפילציה קצרים יחסית ולכן ניתן לטפל בכך בכל פעם שהשערות מבצבצות. כדי להימנע מזיהום לכל מטופלת יש את המחט האישית שלה וכך הטיפול סטרילי ובטוח. התחושה הנפוצה היא של עקצוץ או חום, ולאחר מספר דקות שבהן הגוף מסתגל, התחושה הופכת לנסבלת ביותר. כמו כן, להפחתת הכאב משתמשים במשחה מאלחשת, אשר מורידה את תחושת העקצוץ באזור המטופל.


אפילציה בפנים מוגבלת בזמן, ולכל היותר אורכים שעה: באזור השפם מבוצעים טיפולים שאורכם כרבע שעה. ביתר הגוף אין מגבלה של גירוי, ולכן אורך הטיפול המרבי נקבע על פי סיבולת וסבלנות המטופל באופן פרטני. המרווח המינימאלי בין טיפולי הסרת שיער באפילציה קטן בהרבה מזה שבין טיפולי הסרת שיער בלייזר. ניתן לבצע אפילו שני טיפולים מידי שבוע, עד להיעלמות השיער באופן טוטאלי. יצויין עוד כי מספר הטיפולים הסופי משתנה בין מטופל למטופל ונקבע על פי צפיפות השיער. תופעות הלוואי שעשויות להופיע לאחר אפילציה בגוף, מסתכמות בפצעים קטנטנים אשר יגלידו בתוך מספר ימים ולא יותירו סימנים או צלקות.


* הטיפול ניתן בסניפים: קריית גת, קריית מלאכי.